546082
GuiGen Qi Gong – Návrat ku koreňom

   GuiGen z čínštiny znamená „návrat ku koreňom“. GuiGen Qi Gong je druh liečebného Qi Gongu predpisovaný v nemocniciach XiYuan v Pekingu. Tento cvičebný systém presadil v nemocniciach Dr. Xu Hongtao v 80. rokoch minulého storočia.

Motto Dr. Xu je „Prázdnota je najlepší liek“.

Keď dosiahnete stav „prázdnoty“, vtedy objavíte pôvodnú esenciu – zdroj života. V tomto stave sú vedomie a jeho potenciál nekonečné. V „prázdnote“ nie sú veci ako choroby a negatívne emócie. Všetko zlé zmizne, všetka energia, ktorú si zbytočne vyčerpávame sa vráti ku koreňom – k stavu čistého bytia – prirodzenosti, nevinnosti a plnému zdraviu ako majú bábätká pri narodení.

IMG_2984 - CopyV GuiGen dosiahneme liečivý stav „prázdnoty“ cez meditáciu v stoji a cez dynamické cvičenie Qi Gongu, kde si zároveň precvičíme celé telo. V GuiGen sa držíme základného princípu liečby v Tradičnej Čínskej medicíne – princípu Wu Xing (päť elementov).

GuiGen Qi Gong sa skladá zo šiestich častí. Prvá časť slúži na harmonizáciu celého tela, pomáha nám rozprúdiť stagnáciu Qi v hornej časti tela a deficit Qi v dolnej časti, znovu zakoreniť rovnováhu.
Druhú časť tvorí päť cvikov zodpovedajúcich Piatim elementom a ich príslušným orgánom. Týmito cvikmi stimulujeme element zeme – slezinu/pankreas a žalúdok, element kovu – pľúca a hrubé črevo, element vody – obličky a močový mechúr, element dreva – pečeň a žlčník a element ohňa – srdce a tenké črevo.

Viac o aktuálnych kurzoch sa dozviete tu: Čínske zdravotné cvičenie Qi Gong.

Autor: Karolína „Kayia“ Hauerová
Zdroje: Simon Blow – Journal od Internal Arts and Culture
Taoist acupuncture – Sydney Qi Gong Courses
GuiGen.cn